Dobieramy meble i elementy dekoracyjne do sypialni w kolorze granatowym. Czy sypialnia w kolorze granatowym to dobry wybór? Granatowe ściany w sypialni mogą prezentować się bardzo orzeźwiająco, a jednocześnie są wszechstronne – będą pasować do różnorodnych stylów wnętrzarskich. Jak zastosować granat w pomieszczeniu i jak sprawić, by sypialnia w odcieniu granatu była przytulna i estetyczna?

Sypialnia w kolorze granatowym – hit czy nietraf?

Sypialnie w odcieniu granatu stają się coraz bardziej popularne! Granat to głęboki, uspokajający i relaksujący kolor, który sprzyja wypoczynkowi. Jego dużym atutem jest wszechstronność – granat będzie wyglądał pięknie zarówno w minimalistycznej sypialni urządzonej w stylu skandynawskim, jak i w luksusowej sypialni glamour. Aby osiągnąć zamierzony efekt, potrzebne są odpowiednie meble i elementy dekoracyjne, które podkreślą styl i uczynią Twoją sypialnię niepowtarzalną.

Sypialnia z granatową ścianą to zarówno modne, jak i ponadczasowe rozwiązanie, które będzie dobrze wyglądać zarówno teraz, jak i za 10 lat. Mocny akcent w postaci granatu na ścianach sypialni może także pomóc w optycznym kształtowaniu przestrzeni – w zależności od tego, którą ścianę pomalujesz na granatowo, możesz dodać głębi pomieszczeniu, skrócić je lub wydłużyć.

Sypialnia w odcieniu granatu – z jakimi barwami się dobrze komponuje?

Kolor granatowy we wnętrzach rzadko stosowany jest na wszystkich ścianach – zazwyczaj pojawia się na jednej z nich, a pozostałe są pokryte białym, jasnoszarym, beżowym lub innym delikatnym odcieniem.

Sypialnia w kolorach szaro-granatowych to zawsze doskonały wybór! Subtelna, elegancka szarość i głęboki granat to połączenie, które wygląda bardzo szykownie i stylowo. Taka kompozycja będzie prezentować się świetnie zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzu. Decydując się na taką aranżację, pamiętaj jednak, że oba te kolory są dość chłodne. Aby ocieplić wnętrze i uczynić je bardziej przytulnym, wybierz dodatki o cieplejszych barwach, a aranżację uzupełnij o klimatyczne, wielopunktowe oświetlenie.

Sypialnia w kolorach bieli i granatu

Sypialnia w bieli i granacie to prawdziwy klasyk. Biel i granat to połączenie, które silnie kojarzy się ze stylem marynarskim. Typowym elementem tego stylu są szerokie pasy w kolorach granatowym i białym, dekoracyjne kotwice, motywy związane z żeglugą oraz grube liny wykonane z naturalnych materiałów wprowadzone do aranżacji.

Biel i granat mogą jednak również pasować do innych aranżacji – będą świetnie wyglądać także w klasycznej sypialni czy w stylu hamptons.

Sypialnia w odcieniach różu i granatu

Chcesz zaaranżować granatową sypialnię w stylu glamour? Schładzający, głęboki granat skomponuj z delikatnym, pastelowym różem! Granat i róż to niebanalne połączenie, które będzie doskonałym uzupełnieniem dla mebli i elementów dekoracyjnych w stylu glamour. Jeśli nie jesteś fanem różu, możesz również postawić na stylową srebrno-granatową sypialnię pełną blasku i luksusu.

Sypialnia w kolorach beżu i granatu

Sypialnia w kolorach beżowo – lub brązowo-granatowych będzie doskonałą bazą do aranżacji sypialni w stylu boho lub scandi boho. Do takiej sypialni dobierz drewniane meble, wiklinowe elementy dekoracyjne oraz oświetlenie, które tworzy przytulne światło – kilka detali wystarczy, aby stworzyć przytulną i nastrojową sypialnię w stylu boho.

Granatowa sypialnia – jak dobrać meble?

Chcesz zaaranżować granatową sypialnię? Łóżko będzie z pewnością pierwszym meblem, który wybierzesz. Jakie łóżko najlepiej będzie pasować do granatu? Czy warto powielać kolor i kupić fotel granatowy? Wszystko zależy od tego, w jakim stylu chcesz urządzić swoją sypialnię. Jeśli zastanawiasz się nad stylem hamptons lub marynarskim, doskonałym wyborem będzie zestawienie granatowej sypialni z białymi meblami.

Jeśli pragniesz stworzyć lekki i nieformalny klimat skandynawski, spróbuj połączyć granatową sypialnię z jasnym drewnem – sosną lub jesionem. Odważniejszym i wymagającym wyczucia będzie zestawienie granatowej sypialni z czarnymi meblami. Mimo iż są to dwa ciemne kolory, mogą one dobrze wyglądać obok siebie – wystarczy rozjaśnić wnętrze za pomocą dodatków, dekoracji i tekstyliów oraz zadbać o kilka punktów z oświetleniem o różnym natężeniu i ciepłej barwie.