Dodatki do salonu mają większe znaczenie, niż można by pomyśleć. W rzeczywistości to one, a nie meble, decydują o ostatecznym charakterze wystroju. Powinny być więc atrakcyjne i starannie wykonane, ale także dobrze współgrać z wyposażeniem wnętrza. Odkryj modne dodatki do salonu w sezonie 2022/2023 i spraw, aby Twój pokój robił niezapomniane wrażenie.

Dodatki do salonu – co mieć na uwadze przy ich doborze?

Jakie ozdoby do salonu będą na czasie w tym i następnym roku? Jak wybrać dodatki do salonu, aby były nie tylko trendy, ale także uniwersalne?

Pamiętaj o komforcie – dążenie do przytulności w dizajnie nazywane jest cocooning, czyli zawijanie się, ochranianie. Modne aranżacje mają na celu zaspokojenie pragnienia wygody, odpoczynku i relaksu. W praktyce oznacza to meble o zaokrąglonych kształtach, miękkie materiały i przyjazne barwy. Wybierając dodatki do salonu, poszukuj więc takich, które pomogą stworzyć atmosferę domowego ciepła.

Stawiaj na funkcjonalność – niepraktyczne, utrudniające życie dodatki, zbyt duża liczba ozdób czy zbytnie natężenie kolorów szybko zrujnuje starannie budowaną atmosferę komfortu.

Wybieraj naturalne materiały – sztuczne tkaniny są nie tylko nieprzyjemne w dotyku, ale również nie ekologiczne. Od pewnego czasu symbolem elegancji są zatem tekstylia wykonane z lnu, bawełny i jedwabiu. Popularnością cieszą się także przedmioty kamienne, ceramiczne i metalowe. Wysokiej jakości dekoracje z naturalnych surowców mogą zdefiniować całą aranżację.

Dodatki do salonu – jak dopasować je do kolorystyki aranżacji? Jakie dodatki wybrać do szarego salonu? Szarość, kojarząca się z naturalnymi materiałami, to jeden z najbardziej modnych kolorów tego roku. W nadchodzącym sezonie nadal będzie uważana za symbol przytulności i elegancji, a paleta kolorów oparta na odcieniach szarości będzie harmonizować z zaokrąglonymi kształtami i miękkimi tkaninami, szczególnie aksamitem. Może więc szare krzesła będą dobrym dodatkiem?

Dodatki do szarego salonu nie powinny zakłócać kojącej, otulającej atmosfery. Sięgnij więc po biel, ciepły brąz, naturalne drewno. Możesz skorzystać z dekoracji wykonanych z bezbarwnego szkła i delikatnego metalu.

Jakie dodatki pasują do salonu o brązowo-beżowej kolorystyce?

Mimo że greige nie jest nowym odcieniem, w sezonie 2022/2023 będzie prawdziwym hitem. To intrygujące połączenie beżu i szarości jest jak małżeństwo przeciwności, zimna i ciepła, piasku i kamienia. Jeśli zastanawiasz się, jakie dodatki wybrać do beżowego salonu, greige jest Twoim rozwiązaniem. Firanki, dywany i poduszki w tym kolorze będą doskonałe do aranżacji inspirowanych paryskim wdziękiem, ale także do wnętrz utrzymanych w stylu minimalizmu czy japandi.

Jakie dodatki dobrać do salonu o białej kolorystyce?

Białe meble i ściany to jedno z najbardziej wytwornych połączeń, jakie można sobie wyobrazić. Oczywiście, nie musisz tworzyć całkowicie białego wystroju – wręcz przeciwnie, warto przełamać taką kompozycję elementem o kontrastowym kolorze.

Dodatki do białego salonu można utrzymać w odcieniu czarnym – stolik kawowy z czarnego metalu będzie robił oszałamiające wrażenie jako uzupełnienie zestawu białych mebli. Dodaj do tego czarne lampy wiszące na długich przewodach i biało-czarną grafikę na ścianie, a stworzysz harmonijną aranżację o modnym, minimalistycznym charakterze.

Dodatki do salonu – jakie ozdoby będą odpowiednie na ścianach?

Popularnym miejscem umieszczania dekoracji w salonie jest oczywiście ściana nad sofą. Możesz ją zaaranżować na dwa sposoby: minimalistycznie, wieszając jeden duży obraz, lub w duchu artystycznego bałaganu, łącząc ze sobą różnorodne dekoracje ścienne.

Jak dobierać dodatki do salonu?

Przede wszystkim, staraj się wybierać przedmioty wartościowe, charakteryzujące się starannym wykonaniem czy interesującą historią. Poza tym – wszystko dozwolone! Możesz sięgnąć po abstrakcyjne obrazy i rysunki, rodzinne pamiątki, własnoręcznie wykonane zdjęcia i fotografie w stylu vintage. Modne dodatki na ścianę do salonu to oczywiście również wszelkiego rodzaju plakaty i grafiki.