Szałwia to subtelna odmiana zieleni, która kojarzy się z wewnętrznym spokojem i harmonią. Być może to dlatego w ostatnich sezonach zdobywa coraz większą popularność i coraz częściej pojawia się w aranżacji wnętrz. Szałwiowy odcień może całkowicie odmienić przestrzeń, w której mieszkasz, nadając jej delikatny, a jednocześnie wyrazisty charakter. Jak wykorzystać szałwiową zieleni w wystroju wnętrz? Z jakimi kolorami ją łączyć? W jakich stylach można zastosować ten odcień? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Salon w odcieniu szałwii – gorący trend

Szałwiowy kolor w salonie to świetny pomysł. Niezależnie od tego, czy pragniesz stworzyć wnętrze pełne energii i bliskości z naturą czy też spokojne i monochromatyczne, ten odcień sprawdzi się doskonale.

Dlaczego warto wprowadzić go do swojego wnętrza?

Zieleń szałwiowa stanowi doskonałą bazę do tworzenia aranżacji. To kolor niezwykle uniwersalny, co sprawia, że ma duże możliwości dekoracyjne. Świetnie współgra z różnymi delikatnymi pastelami, ale także intensywniejszymi barwami, takimi jak ciemny róż, stonowana czerwień czy jasne drewno.

  • Odcień szałwii harmonizuje również z różnymi odcieniami szarości, co pozwala na tworzenie zarówno spokojnych, jak i nieco bardziej wyrazistych aranżacji.
  • Prezentuje się doskonale w towarzystwie bieli, co ułatwia wybór mebli i dodatków. Szałwiowa zieleń pasuje do wielu stylów. Możesz z jej pomocą urządzić spokojny salon w stylu skandynawskim, elegancki monochromatyczny salon czy też salon w stylu glamour z kontrastującymi błyszczącymi dodatkami.
  • Niewiele kolorów jest tak wszechstronnych! Warto zauważyć, że potrzeba naprawdę niewiele, aby za pomocą szałwiowej zieleni stworzyć piękną, wyróżniającą się aranżację. Dowiedz się, jak to zrobić!

Odcień szałwii w salonie – jak wprowadzić go do wnętrza?

Kolor szałwii raczej nie zaszkodzi aranżacji, nie wpłynie na nią negatywnie. Aby jednak mieć pewność, warto uczynić go motywem przewodnim wystroju, a następnie do szałwiowej zieleni dokładać inne kolory w postaci mebli, dodatków, koloru podłóg lub koloru ścian.

Szałwiowy odcień na pierwszym planie – malujemy ściany

Jednym z pierwszych sposobów na wprowadzenie szałwiowej zieleni do wnętrza jest pomalowanie ścian w ten kolor. Warto tutaj postępować zgodnie z obowiązującym od kilku sezonów trendem łączenia kolorów na ścianie. Nic nie komponuje się tak idealnie z odcieniem szałwii, jak biel. Planując salon w barwach szałwi, pomaluj jedną lub dwie ściany na ten kolor, a uzupełnij je bielą. Delikatność i harmonia są zagwarantowane!

Meble w odcieniu szałwii

Tak, subtelna szałwia może być również obecna na meblach. W przypadku salonu, najczęściej spotykane są miękkie meble wypoczynkowe, takie jak sofy i fotele. Jeśli urządzasz salon skandynawski z motywem przewodnim w kolorze szałwiowym, wybierz fotel Bondi, fotel Felipe 2 lub sofę Scandi. Ich piękne odcienie zieleni idealnie wpasują się w szałwię i biel na ścianach. Możesz także postawić na meble w typowym szałwiowym kolorze, ale pamiętaj o łączeniu kolorów. Sofa w odcieniu szałwii będzie doskonale wyglądać z fotelem Columbus, zdobionym geometrycznymi wzorami w odcieniach bieli i szarości. Takie delikatne kontrasty wpływają korzystnie na ogólny efekt wystroju.

Dekoracje w odcieniach szałwiowej zieleni i naturalne drewno

W aranżacji wnętrz jednym z najlepszych i najwdzięczniejszych materiałów jest drewno. Szałwiowa zieleń również wygląda imponująco obok niego, dlatego warto wykorzystać to połączenie. Jeśli w salonie posiadasz drewniane podłogi lub drewniane meble (najlepiej w jaśniejszych odcieniach), szałwia idealnie się tu wpasuje. Jak najlepiej ją wprowadzić? Oczywiście za pomocą tekstyliów. Zasłony w kolorze szałwii, szałwiowy pled na sofie oraz szałwiowe poduszki. Te ostatnie możesz łączyć z innymi odcieniami. Delikatnie kontrastujące poduszki w harmonijnym salonie będą wyglądały bardzo dobrze. Spróbuj przy tym poduszek Maral, które z delikatnym wzorem idealnie wpasują się w tego rodzaju wnętrze.